РЕАЛИСТ

Р

У РФ почали цькувати спортсменів, які хочуть виступити на Олімпіаді

У РФ почали цькувати спортсменів, які хочуть виступити на Олімпіаді

У РФ почали цькувати спортсменів, які хочуть виступити на Олімпіаді

У Росії розгорається скандал із приводу тенісистів, які цього літа збираються виступити на Олімпіаді в Парижі, тоді як низка представників інших видів або не змогли відібратися в покарання за напад на Україну, або відмовилися від Ігор за вказівкою Кремля. Майстрів ракетки, яких раніше вважали гордістю та обличчям Москви у міжнародному спорті, вже називали і бомжами, і командою іноагентів.

Тоді як президент Федерації тенісу РФ виправдовує своїх підопічних тим фактом, що вони покращують імідж росіян за кордоном. Адже по суті вони є пропагандистами Кремля за межами Росії, оскільки мають багатомільйонну телеаудиторію та доступ до всіх ЗМІ світу. І хоча про розкол за поребриком говорити поки що рано, єдності у спорті там вже немає.

Дар’я Касаткіна qrxiquirriqkxant

А почалося все з того, що низка російських тенісистів, включаючи Дар’ю Касаткіну, Данила Медведєва та Андрія Рубльова, заявила про готовність виступити на Олімпійських іграх-2024 у нейтральному статусі – без прапора, гімну та іншої національної атрибутики. Що викликало гнів голови місцевої федерації художньої гімнастики Ірини Вінер.

Одна з найвідданіших прихильниць Путіна не особливо обирала висловлювання і назвала спортсменів, які готові їхати до Парижа без збірної, "бомжами".

Вінер та Путін

"У Парижі говорили, що росіяни мають виступати в команді бомжів, це зараз і здійснюється. Команда бомжів без прапора, гімну, уболівальників поїде на Олімпіаду. Вважаю принизливим, коли медалісти стоять під білим прапором, а чемпіони ще й під музику схожу на "похоронний" марш "замість гімну", – заявила Вінер.

І невдовзі підлив олії у вогонь голова Олімпійського комітету РФ (ОКР) Станіслав Поздняков, який підтримав "художницю" та назвав російських тенісистів, які мають намір взяти участь в Олімпіаді-2024 "іноагентами". Чиновник обурився, що російські спортсмени з вимогою Міжнародного олімпійського комітету змагатимуться під нейтральним прапором.

"Єдине не погоджуся з визначенням "команда бомжів" конкретно у випадку тенісистів, які більшу частину часу живуть за кордоном, там же заробляють, стверджують при цьому, що "грають за себе", засуджують політику своєї країни та СВО. Тож правильніше, з моєї точки зору, – "команда іноагентів". Для якої точно не виникне жодних перешкод представляти на Олімпіаді самих себе", – написав Поздняков у своєму Telegram.

"Олімпійський комітет Росії – на боці тих наших спортсменів, хто свідомо обирає інший бік "барикад" та розділових ліній, що завзято споруджуються Лозанною з лютого 2022 року. Для кого умови МОК неприйнятні ні по суті, ні за формою", – додав прихильник злочинної політики. Кремля.

Самі тенісисти або ігнорували випади на свою адресу або були небагатослівними. "Бомж" Дар’я передає всім привіт і бажає гарного дня", – іронізувала у своїх соціальних мережах Касаткіна, яка була першою тенісисткою РФ, яка відкрито засудила війну в Україні.

"У житті кожна людина має право на свою думку – так само, як я маю право бути з нею не згодним. Зі свого боку повторюю: якщо буде можливість – із задоволенням поїду", – заявив найкращий тенісист країни-агресорки Медведєв.

Натомість кинувся на захист своїх президент Федерації тенісу Шаміль Тарпіщев, який укотре підтвердив надто лояльне чи навіть доброзичливе ставлення до росіян з боку ATP та WTA, коли їхня країна просто знищує сусідню Україну.

"У нас ніхто не втік, усі грають за країну, усі наші тенісисти – патріоти Росії. Я відчуваю гордість. Ми найкращі посли світу. Ми граємо скрізь, досягаємо колосальних результатів. Армія вболівальників нашого тенісу тільки зросла. І жоден наш гравець не зріс, утікаючи. Теніс у нас ідеальний з усіх позицій. Про це говорить ставлення до нас з боку ATP та WTA. На нас треба рівнятися", – заявив Тарпіщев.

А у пресслужбі федерації назвали ганебні для міжнародного тенісу цифри. Адже лише минулого року, навіть відстороненими від участі у командних змаганнях, 968 росіян, починаючи з 13-річного віку, виступили на різних турнірах у 69 країнах світу, здобувши загалом 611 перемог.

"Це демонструє масовість нашого виду спорту. Навіть у тих випадках, коли регламент участі у змаганнях не допускає використання національної символіки, усі – від суперників до суддів та глядачів – чудово знають, яку державу та чий прапор представляють наші спортсмени", – підтвердили у ФТР той факт, що намагалися донести до своїх турів українські тенісисти, вимагаючи повного усунення росіян та білорусів.

Також є в РФ і табір тих, хто не визначився, які намагаються всидіти відразу на двох стільцях. Вони вважають, що російські тенісисти – вимушені іноагенти, адже вони живуть за кордоном та одержують фінансування для підготовки там, а не від уряду Росії. Тож як можна закликати їх до якоїсь громадянської позиції, якщо вони відбираються на Олімпіаду власним коштом?

Нагадаймо, що літня Олімпіада у Парижі пройде з 26 липня до 11 серпня. Україна на минулих Іграх у Токіо вперше потрапила до списку призерів у тенісі завдяки бронзовій медалі Еліни Світоліній. РФ у свою чергу взяла "золото" у міксті, а Карен Хачанов отримав особисте "срібло" у змаганнях чоловіків.

Wiki