РЕАЛИСТ

Р

Працівники "Філіп Морріс" і "Тедіс" заброньовані від мобілізації

post-title

Тютюнові підприємства, які сплачують податки в Росії, виявилися «критично важливими» для оборони України.

Скандал із бронею від мобілізації працівників цирку та телеканалів порушив в Україні тему про справедливі критерії броні та віднесення підприємств до критично важливих. Як повідомляють наші джерела, заброньовані від мобілізації в Україні працівники тютюнових монополістів – міжнародної тютюнової компанії Philip Morris International та дистриб’ютора тютюнової продукції «Тедіс» одеського бізнесмена Бориса Кауфмана, які контролюють ринок в Україні.

Philip Morris International в Україні на офіційному рівні визнана міжнародним спонсором війни – вона внесена до відповідного списку НАЗК – після сплати до російського бюджету податку на прибуток у сумі понад $136 млн.

Незважаючи на спонсорування путінської військової машини, Philip Morris користується податковими пільгами (зниженою з 25 до 12% адвалорною ставкою), а зараз у Верховній Раді лобісти PMI та «Тедіс» хочуть знизити акциз на електронні цигарки на 20%, що призведе до втрати бюджетом у 2025-2028 рр. 15 млрд грн та кожного наступного року – по 5 млрд грн.


Стратегічна важливість тютюнових монополістів, які контролюють 80% українського ринку тютюнових виробів, тепер підтверджується не лише м’яким податковим режимом, а й бронею співробітників.

Нагадаємо, що після скандалу з бронею від мобілізації працівників цирку прем’єр-міністр Денис Шмигаль дав доручення профільним міністерствам підготувати «оновлену, справедливішу» постанову про бронювання, в якій «визначити вичерпний перелік об’єктів та підприємств критичної інфраструктури».

Wiki