РЕАЛИСТ

Р

Словаччина та Україна домовилися про пряме залізничне сполучення між Києвом і Кошице – Шмигаль

Денис Шмигаль повідомив, що ознайомив словацького колегу зі станом енергетичної інфраструктури на тлі російських так

Представники урядів України та Словаччини обговорили співпрацю у сферах інфраструктури та логістики – про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль за підсумками консультацій 11 квітня.

Зокрема, серед підсумків – намір відкрити сполучення між столицею України та другим за розміром містом Словаччини.

«Уже досягнута конкретна домовленість про запуск до кінця цього року прямого пасажирського залізничного сполучення Київ-Кошице. Запропонували Словаччині внести зміни до угод про статус низки пропускних пунктів на кордоні», – заявив Шмигаль.

Також, за його словами, Україна готується до переговорів із європейським фондом Connecting Europe Facility про інвестиції в розвиток транскордонного залізничного маршруту Чоп — Чєрна-над-Тисою.

Пріоритетною темою переговорів стала енергетика – прем’єр повідомив, що ознайомив словацького колегу зі станом енергетичної інфраструктури на тлі російських так.

«До кінця 2028 року плануємо завершити реконструкцію та модернізацію електричного інтерконектора «Мукачево – Вельке Капушани». Словаччина зможе використати український морський нафтовий термінал. А також українські газосховища. Домовилися створити спільну робочу групу, яка допоможе диверсифікувати постачання ядерного пального на АЕС», – повідомив він.

Раніше на спільній пресконференції прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо повідомив, що його країна готова надати Україні допомогу з розмінуванням, а також розглядає військову співпрацю на комерційній основі.

Форум

Wiki