РЕАЛИСТ

Р

ООН: ескалація війни є екзистенційною загрозою для народу України

Мірослав Єнча закликав до встановлення «справедливого, міцного і всеосяжного миру» в Україні

Подальша ескалація війни, яку Росія веде проти України є загрозою для міжнародної безпеки і «екзистенційною загрозою» для українського народу , заявив помічник генерального секретаря ООН Мірослав Єнча під час засідання Ради безпеки, присвяченого гуманітарній ситуації в Україні.

«Нинішня траєкторія ескалації цієї війни є прямою загрозою регіональній стабільності й міжнародній безпеці. Насамперед – це екзистенційна загроза для народу України. Як ми неодноразово заявляли, нам потрібен справедливий, міцний і всеосяжний мир в Україні, відповідно до Статуту, міжнародного права і резолюцій Генеральної асамблеї, із повагою до суверенітету і територіальної цілісності України», – сказав він.

«Тому ми повторюємо заклик, зроблений Генеральною асамблеєю на підтримку деескалації і мирного вирішення конфлікту… Організація Об’єднаних Націй залишається готовою підтримувати всі зусилля з цією метою», – додав Єнча.

Помічник генсекретаря заявив, що російські напади на українські міста стали щоденною руйнівною моделлю.

«Ми приголомшені збільшенням кількості жертв серед цивільного населення внаслідок цих безжальних атак», – наголосив він.

Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні цього тижня повідомила, що в березні 2024 року в Україні було вбито або поранено щонайменше 604 цивільні особи, що на 20 відсотків більше, ніж у лютому. За повідомленням, у березні внаслідок російської агресії загинули або були поранені щонайменше 57 дітей – це вдвічі більше, ніж у лютому.

«Зростання кількості жертв серед цивільного населення в березні відбулося переважно через атаки російських збройних сил із застосуванням ракет і боєприпасів по всій території України, а також збільшення кількості повітряних бомбардувань поблизу лінії зіткнення», – йдеться у звіті.

В ООН також верифікували дані про загибель в Україні 10 810 цивільних людей, поранення 20 556 – від початку повномасштабного вторгнення РФ. В організації припускають, що кількість жертв серед цивільних осіб є набагато вищою.

Форум

Wiki