РЕАЛИСТ

Р

Веніславський пояснив, чому з нового закону було виключено строки служби: "Термін "демобілізація" в умовах війни взагалі не застосовується"

Веніславський пояснив, чому з нового закону було виключено строки служби:

Веніславський пояснив , чому з нового закону було виключено строки служби: "Термін "демобілізація" в умовах війни взагалі не застосовується"

Термін демобілізація під час війни з РФ не є актуальним, натомість може йтися про додаткові підстави для звільнення з військової служби. Тому уряду було доручено розробити і внести на розгляд Верховної Ради відповідний закон, який і буде регулювати питання звільнення захисників, які воюють на фронті.

Про це розповів член комітету Ради з питань нацбезпеки Федір Веніславський у відповідь на запит OBOZ.UA. Зокрема, він зазначив, що норму щодо демобілізації було виключено із законопроєкту №10449 через те, що суб’єкт права законодавчої ініціативи Кабмін звернувся з листами до Верховної Ради з проханням "вилучити ці питання і доручити Кабінету міністрів розробити окремий законопроект, пов’язаний зі звільненням".

"Я би тут казав не застосовувати термін "демобілізація", тому що в умовах війни взагалі цей термін не застосовується, оскільки демобілізація – це переведення загалом усього на мирний лад, а до кінця війни можемо говорити лише про додаткові підстави для звільнення з військової служби окремих категорій військовослужбовців, які протягом певного строку виконували бойові завдання", – пояснив Веніславський.

Член оборонного комітету додав, що саме тому уряд отримав доручення розробити відповідний нинішнім реаліям закон.

"Ми доручили Кабінету міністрів розробити і внести на розгляд парламенту відповідний закон, який буде регулювати питання звільнення з військової служби військовослужбовців, які воюють", – сказав він.

Wiki