РЕАЛИСТ

Р

Влада Кривого Рогу купила продовольчих пайків на 136 мільйонів за секретними цінами

post-title
вілкул

Департамент соціальної політики виконкому Криворізької міської ради 19 березня за результатами тендеру замовив ТОВ "Фабрика смаку" продуктових наборів для видачі мешканцям міста на 136,15 млн₴

Про це повідомляють "Наші гроші" із посиланням на дані у системі Prozorro.

За умовами угоди, до листопада 2024 року в Кривий Ріг мають поставити 263 000 продуктових наборів вартістю 518 грн кожен. При цьому замовник оприлюднив перелік продуктів, але ціни окремих його складових невідомі.

Очікувана вартість закупівлі становила 136,23 млн₴ "Фабрика смаку" знизила ціну на 0,1% і отримала замовлення без конкуренції, оскільки на відкриті торги більше ніхто не прийшов.

Провести закупівлю без конкуренції допомогла вимога замовника до одного продукту з набору. Зокрема, замовник вимагав, щоб консервована шинка зі свинини постачалася виключно у фігурній жерстяній банці: прямокутній, овальній або еліпсоїдній.

ТОВ "Вербена" оскаржило цю вимогу в АМКУ як дискримінаційну і необґрунтовану. Скаржник заявив, що він є безпосереднім виробником шинки, але в круглих жерстяних банках.

Замовник відповів, що шинка – це продукт одним куском, який під час виймання з банки нібито має повністю зберігати первісну форму, щоб кінцевий споживач міг нарізати її скибочками. При цьому Департамент соцполітики виконкому Криворізької міськради нібито експериментальним шляхом встановив, що лише фігурні банки дозволяють дістати шинку цілим шматком непошкодженою, на відміну від круглих, які мають насічки по лінії відкриття.

"Механічне пошкодження шинки після відкриття банки та її деформація після висипання у посуд нівелює суть закупівлі Замовником шинки, яка має представляти собою саме цільний шматок з м’яса та спецій, що дозволяє споживачу нарізати її скибочками", – наполягав замовник.

Крім того, замовник вимагав консервований печінковий паштет тільки в ламістерному пакуванні. Це алюмінієва банка з внутрішнім поліпропіленовим покриттям. "Вербена" заявила, що виробляє його в круглій жерстяній банці.

У підсумку АМКУ скаргу ТОВ "Вербена" відхилив, відтак замовник провів закупівлю без конкуренції.

Як повідомлялося, раніше Департамент розвитку інфраструктури міста виконкому Криворізької міської ради 14 березня за результатами тендеру замовив ТОВ "Весташляхбуд" поточний ремонт вулиць і доріг комунальної власності міста загальною вартістю 421,51 млн₴

При цьому оприлюднили лише договірну ціну і локальний кошторис, який містить лише ціни робіт. Відтак ціни будматеріалів невідомі, і неможливо сказати наскільки вони завищені у порівнянні з ринковими.

Автор: Михайло Орлюк

Wiki