РЕАЛИСТ

Р

Кулеба анонсував ревізію наявних систем ППО у світі

post-title

Голова МЗС України також закликав партнерів поділитися своїми системами Patriot

Німеччина ініціює аналіз наявних у світі батарей Patriot та інших систем протиповітряної оборони й комбінацій, необхідних для їх передачі Україні, повідомив за результатами Ради Україна-НАТО у Брюсселі міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, передає кореспондентка Радіо Свобода.

«Німеччина як голова коаліції протиповітряної оборони ініціює зараз негайно аналіз всіх наявних не лише у союзників, але взагалі в світі систем батарей Patriot й інших систем ППО, і що можна зробити, які комбінації побудувати для того, щоб ці батареї були доставлені в Україну», – зазначив міністр закордонних справ.

Кулеба також закликав партнерів поділитися своїми системами Patriot.

«Я чітко сьогодні ідентифікував батареї, які, на наше переконання, є доступними в країнах НАТО. І попросив не шукати відмовки, чому неможливо їх доставити, а взяти їх і доставити. І зараз буде вестися робота над цим питанням», – наголосив Кулеба.

Голова української дипломатії не зміг назвати терміни, коли робота може завершитися конкретними результатами, однак висловив переконання, що вони точно будуть.

«Ті зусилля, які докладає зараз президент і вся його дипломатична команда, завершаться (я не маю сумнівів) постачанням в осяжному майбутньому нових систем ППО, в тому числі Patriot Україні», – резюмував міністр.

Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок, зі свого боку, зазначила, що учасники Ради «чітко почули» голову українського МЗС.

«Ми бачимо, що відбувається в Україні, і розуміємо, що вам потрібна ППО зараз, тому що зараз школярі мають бути в безпеці, порт у Одесі має бути захищений. Ми, Німеччина, є співголовою Коаліції спроможностей. Тож після потужного заклику від міністра ЗС України, ми знову закличемо Європу, аби всі перевірити, де їхні засоби ППО, що вони можуть надати Україні», – повідомила дипломатка.

Напередодні Кулеба вказав на те, що Україна наразі є єдиною країною в світі, яка мусить «майже щодня» відбивати удари балістичних ракет. Він закликав передати до ЗСУ «всі системи Patriot у світі, які можуть бути надані Україні».

Росія в березні здійснила низку ракетних атак по Україні, в тому числі, 22 березня – найбільш масштабну атаку на українську енергетику за останній час. Також 25 березня РФ атакувала Київ балістичними ракетами, 10 людей постраждали.

Форум

Wiki