РЕАЛИСТ

Р

Декларує брендові меблі й ігнорує голосування: чинний депутат КМДА не сплатив у бюджет міста 14,5 млн грн

post-title

Декларує брендові меблі й ігнорує голосування: чинний депутат КМДА не сплатив у бюджет міста 14,5 млн грн

Господарський суд міста Києва зобов’язав чотири будівельні компанії сплатити 14,5 млн грн до бюджету Києва. Йдеться про ТОВ «Капрі», «Корса», «Ріелті сіті» та «Смарткор». Усі ці компанії пов’язані з чинним депутатом Київської міської ради — Ігорем Баленком. Він або його бізнесові партнери контролюють цей бізнес.

Про це повідомляє наше видання.

Закон передбачає своєрідний податок для забудовників, які вини мають сплатити під час нового будівництва. Ці гроші використовують для того, щоб місто потім навколо будинків створювало інженерно-транспортну та соціальну інфраструктуру. Цей «податок» називається пайова участь і її розмір залежить від розміру забудови.

У Києві питанням сплати пайової участі опікується Департамент економіки та інвестицій виконавчого органу Київської міської ради. Він виявив, що ТОВ «Капрі», «Корса», «Ріелті сіті» та «Смарткор» ввели в експлуатацію ЖК «Багговутівський» у Шевченківському районі й не заплатили пайову участь.

Департамент подав до суду й виграв справу. Суд частково задовольнив позов й замість 21,4 млн грн зобов’язав компанії заплатити 14,5 млн грн в бюджет міста.

Ігор Баленко був обраний депутатом Київради у 2020 році від партії «Європейська Солідарність». У раді він є членом комісії Київської міської ради з питань архітектури, містопланування та земельних відносин.

З 2006 року і до теперішнього часу Баленко очолює Спостережну раду Приватного акціонерного товариства «Фуршет», яке володіє однойменною мережею супермаркетів. Через 8 років Баленко балотувався до Київради від партії «Удар» і пройшов. Проте новоспеченого депутата зловили на гречкосійстві. Від імені Баленко супермаркети «Фуршет» поширювали дисконтні картки для пенсіонерів для купівлі товарів.

За інформацією журналістів-розслідувачів, Ігор Баленко став рекордсменом з перереєстрації бізнесу в окупованому Криму. У грудні 2014-го січні 2015-го у російський реєстр юридичних осіб були внесені відомості про чотири його компанії.

У 2016 році Баленко потрапив до списку депутатів Київради, які, були на сесіях, однак не голосували. Баленко не голосував за 35% питань. Загалом протягом року депутат проігнорував 66% питань, які виносилися на сесії.

У деклараціях Баленка можна знайти десятки об’єктів нерухомості, сотні тисяч збережених статків та прибутку, але поміж тим чоловік декларує 12 меблів: від дивану MINOTTI до дизайнерського кухонного комода. Ще в його декларації можна знайти дорогу люстру, годинники та ювелірні вироби.

Wiki