РЕАЛИСТ

Р

ISW: Затримка допомоги від Заходу обмежує можливості ЗСУ на тлі новин про підготовку Росією нового наступу

Read in English

ISW: Затримка допомоги від Заходу обмежує можливості ЗСУ на тлі новин про підготовку Росією нового наступу

ISW: Затримка допомоги від Заходу обмежує можливості ЗСУ на тлі новин про підготовку Росією нового наступу

Окупаційні війська Росії, ймовірно, продовжують готуватися до нового наступу, який очікується наприкінці весни та на початку літа цього року. Хоча він не буде великомасштабним, як на початку вторгнення взимку 2022-го, військові експерти вважають, що Україна зіткнеться з труднощами в його відбитті через затримку військової допомоги Заходу.

Уже певний час з цієї причини Сили оборони змушені заощаджувати ресурси та ухвалювати важкі рішення, визначаючи пріоритетність у питаннях захисту й контратак. Про це вкотре наголосили в Інституті вивчення війни (Institute for the Study of War, ISW).

Аналітики процитували начальника Головного управління розвідки Міноборони України генерал-лейтенанта Кирила Буданова. Він напередодні заявив, що країна очікує активізації російських наступальних операцій наприкінці весни та на початку літа 2024 року.

За його словами, ворожі штурми особливо активізуються на Донбасі: російські війська, найімовірніше, спробують просунутися до Часового Яру (на захід від Бахмута) та в напрямку Покровська (приблизно за 43 км на північний захід від Авдіївки).

Затримка допомоги від Заходу обмежує можливості ЗСУ на тлі новин про підготовку Росією нового наступу – ISW qhtixhiqtdiqzrant

Президент України Володимир Зеленський раніше також заявив, що основні російські наступальні зусилля можуть розпочатися наприкінці травня або в червні. А в ISW помітили, що ЗС РФ вже активізували темп своїх наступальних операцій на фронті, зокрема шляхом проведення 4 квітня посиленої механізованої атаки (чисельністю до роти) на Часів Яр.

"Російські військові, схоже, успішно пом’якшують ймовірні збільшення втрат живої сили й техніки", – оцінили аналітики.

Зеленський й високопоставлені українські військові нещодавно попередили, що затримки з допомогою в сфері безпеки змусили Україну поступитися Росії ініціативою на полі бою. Також ЗСУ не можуть планувати успішний контрнаступ або оборонну операцію, не знаючи, коли і яку допомогу отримають.

Затримка допомоги від Заходу обмежує можливості ЗСУ на тлі новин про підготовку Росією нового наступу – ISW

Тому в ISW продовжують вважати, що затримки із військовою допомогою Заходу змусять Сили оборони України економити техніку.

"Ймовірно, їм і надалі доведеться ухвалювати важкі рішення, що визначають пріоритетність деяких аспектів своєї оборони за рахунок оскарження ініціативи щодо обмеження російського військового потенціалу або планування майбутнього контрнаступу, оскільки в США продовжуються дебати щодо військової допомоги", – підсумували в Інституті.

Wiki