РЕАЛИСТ

Р

Норвегія передасть Україні шість винищувачів F-16: терміни

post-title
Винищувачі F-16, Резніков, військова допомога Україні

Хто і скільки F-16 передає Україні

Прем’єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стьоре заявив про плани передачі Україні шести винищувачів F-16 до кінця поточного року. Про це повідомляє норвезька телерадіокомпанія NRK.

За словами Стьоре, українські пілоти та технічний персонал вже проходять необхідну підготовку для експлуатації цих літаків.

"Сучасніші винищувачі та системи протиповітряної оборони допоможуть Україні захиститися від російських атак з повітря", — підкреслив норвезький прем’єр-міністр.

Варто зазначити, що Норвегія використовувала F-16 з 1980-х років, перш ніж замінити їх на більш сучасні F-35. Раніше країна вже передала 32 винищувачі F-16 Румунії, але все ще має певну кількість цих літаків у своєму розпорядженні.

Окрім винищувачів, Норвегія також надала Україні системи протиповітряної оборони типу NASAMS, що свідчить про послідовну підтримку України у зміцненні її оборонного потенціалу.

Внесок інших країн авіаційної коаліції

Важливо відзначити, що інші країни-члени авіаційної коаліції взяли на себе зобов’язання передати Україні значно більшу кількість бойових літаків:

- Данія планує передати 19 винищувачів F-16.

- Бельгія нещодавно оголосила про намір пожертвувати 30 літаків.

- На початку липня Нідерланди дали дозвіл на експорт до України 24 винищувачів F-16.

Ці зобов’язання демонструють масштабну підтримку України з боку її західних партнерів у посиленні повітряної оборони та модернізації військово-повітряних сил.

Нагадаймо, США та союзники по НАТО поставлять Україні додаткові системи ППО.

Wiki