РЕАЛИСТ

Р

CNN: У РФ хакери викрали базу даних в’язнів, щоб помститися за смерть Навального

Читать на русском

CNN: У РФ хакери викрали базу даних в’язнів, щоб помститися за смерть Навального

CNN: У РФ хакери викрали базу даних в’язнів, щоб помститися за смерть Навального

Після смерті російського опозиціонера Олексія Навального у в’язниці група антикремлівських хакерів отримала доступ до мережі Федеральної служби виконання покарань (ФСВП) та, за їхніми словами, скачала дані про сотні тисяч ув’язнених.

Про це повідомляє телеканал CNN, з яким зв’язалися хакери.

Хакери стверджують, що вони викрали базу даних ФСВП, яка містить інформацію про приблизно 800 тисяч російських ув’язнених, їхніх родичів та контакти, включно з даними про в’язнів колонії, де 16 лютого помер Навальний.

На внутрішньому сайті ФСВП хакери розмістили світлину політика з дружиною Юлією на політичному мітингу.

 qkxiqdxiqdeihrant

Викрадачі даних, які запевняють, що є представниками різних національностей, включно з російськими емігрантами та українцями, діляться цими даними, «сподіваючись, що хтось зможе зв’язатися з ними та допомогти зрозуміти, що сталося з Навальним», розповів один із хакерів, який стверджує, що він причетний до зламу.

Аналіз, проведений CNN, виявив кілька дублюючих записів у базі даних, проте в ній, як і раніше, міститься інформація про сотні тисяч людей. CNN вдалося зіставити кілька імен ув’язнених на скриншотах, якими поділилися хакери, з людьми, які, згідно із публічними записами, нині перебувають у російській в’язниці.

Також група отримала доступ до тюремної онлайн-крамниці, де родичі в’язнів купують для них продукти, й змінила ціни на деякі товари, знизивши їх до одного рубля. Про це свідчать скриншоти й відео, оприлюднені хакерами.

На сайті магазину хакери також розмістили фото Навального. Вони розіслали попередження адміністраторам онлайн-магазину в’язниці не видаляти зображення політика, а коли отримали відмову, знищили один із серверів.

Том Геґель, експерт і головний дослідник американської кібербезпекової компанії SentinelOne, стверджує, що оприлюднені дані мають усі ознаки автентичності й дійсно походять з тюремної крамниці.

Хакери «вочевидь, мали повний доступ, аби заволодіти цим усім. Обсяг наданих скриншотів і даних доволі ґрунтовний», вважає Геґель.

Wiki