РЕАЛИСТ

Р

Частина "обмежено придатних" чоловіків після скасування норми зможе служити — депутат Веніславський

post-title
Військовий квиток, мобілізація

Обмежено придатні до сужби у війську громадяни України повторно пройдуть медичний огляд. Після повторної процедури їх можуть визнати або придатними, або непридатними. Себто, дехто з людей після повторного огляду можуть мобілізуватися та потрапити в бойові підрозділи.

Про це в етері телемарафону, в суботу, 23 березня розповів народний депутат від партії "Слуга народу" Федір Веніславський.

21 березня Верховна Рада ухвалила законопроєкт № 10313 – про забезпечення прав військовослужбовців і поліцейських на соціальний захист. Він передбачає повторний медичний огляд протягом дев’яти місців. Це стосується військовозобов’язаних, яких визнали "обмежено придатними".

"Коли ми наведемо лад і чітко визначимо, хто придатний, а хто непридатний, вони можуть бути мобілізовані, якщо будуть придатними, і зможуть поповнити вакантні місця в бойових підрозділах і бригадах", — зазначив нардеп Веніславський.

Себто, таке поняття як, "обмеженої придатності" у воєнний час виключили із українського законодавства.

Також, в законопроєкті зазначено, що в разі загибелі військовослужбовця його сім’я має отримати грошову виплату в розмірі 15 мільйонів гривень.

Слід зауважити, що заступниця міністра оборони Наталія Калмикова вже заявила, що військовослужбовці, яких визнали "обмежено придатними" до служби у війську, будуть змушені пройти повторний медогляд.

Раніше писали, що під час розгляду законопроєкту про мобілізацію народні депутати України допустили можливість дозволити подавати ухилянтів в розшук, якщо військовозобов’язаний тричі ігноруватиме повістки і не з’явиться в територіальний центр комплектування.

Еще больше горячих и эксклюзивных новостей – в нашем Telegram-канале и Facebook !

Wiki