РЕАЛИСТ

Р

На фронті загинув російський доброволець Дані Таммам Акель з позивним "Апостол"

Читать на русском

На фронті загинув російський доброволець Дані Таммам Акель з позивним

На фронті загинув російський доброволець Дані Таммам Акель з позивним "Апостол"

25-річний росіянин нелегально пробрався до Естонї, щоб потрапити у підрозділ проукраїнських добровольців. Хлопець брав участь у літньому рейді ЛСР у Бєлгородську область.

Російський доброволець Дані Таммам Акель з позивним "Апостол", який воював у складі "Легіону "Свобода Росії" (ЛСР), загинув у протистоянні з підрозділами країни-агресора. Про подію повідомили у "Telegram"-овому каналі легіону.

Допис, у якому ідеться про загибель "Апостола", оприлюднений 27 березня. Деталі — не вказуються. В ЛСР публікують слова скорботи за загиблим бійцем — згадують, яким він був та як потрапив на російсько-українську війну.

Легіонери написали, що побратим був "веселим, яскравим, легким на підйом". Згадали, як він у минулому виходив на мітинги проти диктатури президента РФ Володимира Путіна, як нелегально переходив кордон, щоб потрапити у підрозділ російських добровольців, — заради цього навіть посидів у європейській в’язниці.

"Вийти на мітинг за те, що вважаєш правильним, в умовах диктатури? У суді відстоювати інтереси тих, у кого віриш? Пішки перейти кордон, кілька місяців відсидіти у в’язниці, потрапити в європейський комфорт, але все одно прийти сюди? У страхи війни, дискомфорт, невідомість", — розповіли легіонери про шлях "Апостола".

Також зазначається, що Дані Таммам Акель вірив у вільну Росію і був готовий боротися за це.

"Друг, ти бився за львіну Росію до останнього і заражав своєю ідейністю і готовністю діяти. Ти був нещадний до ворогів, а для товаришів був опорою та душею компанії".

Побратими з Легіону "Свобода Росії" згадали позивні інших бійців, які загинули у боях, — про "Сотника", "Скіфа", "Батю" та інших. Пообіцяли, що не припинять боротьбу.

"Тепер ми, як ти нас навчав, підемо до кінця. Повторюючи "не втомлюватися, не здаватися", — ідеться у дописі.

Війна РФ — що відомо про Акеля "Апостола"

Дані Таммам Акель — 25-річний боєць ЛСР, його батьком був сирієць, матір — росіянка, — розповіли про бійця у росЗМІ Meduza. Хлопець відслужив у ЗС РФ, був снайпером. Потім вступив на філософський факультет Російського державного гуманітарного університету, але не довчився — його відрахували у 2021 році. Причина відрахування — участь в опозиційних заходах та підтримка протестувальників-прихильників Олексія Навального, який у лютому 2024 року помер у російській колонії.

Війна РФ, ЛСР, Легіон Свобода Росії, Дані Таммам Акель Апостол queiqxeihuixkant

Війна РФ, ЛСР, Легіон Свобода Росії, Дані Таммам Акель Апостол

З початком вторгнення РФ у 2022 році нелегально перейшов естонсько-російський кордон, потім пройшов відбір та потрапив у "Легіон "Свобода Росії". У мережі можна відшукати інформацію, що хлопець брав участь у рейдах ЛСР на територію Білгородської області влітку 2023 року.

"Є батьківщина, є любов до батьківщини, але є ще й істина. Любов до істини вище любові до батьківщини", — так пояснював "Апостол" мотиви боротьби проти ЗС РФ у фільмі про ЛСР "Крах диктатури слова".

Wiki