РЕАЛИСТ

Р

Інтеграція української промисловості з європейською прискорить вступ України до ЄС,

post-title
нік,байєс

Влада України має сприяти розширенню присутності українських підприємств на ринках ЄС в процесі євроінтеграції. Своєю чергою, це прискорить вступ України до ЄС.

Про це директор з відносин з інвесторами та корпоративних комунікацій британської компанії Ferrexpo plc Нік Байєс заявив під час заходу "Європейський шлях України. Діалоги про майбутнє", передає NV.

Він наголосив, що у Європі вже є попит на українську продукцію, але Україна має усунути законодавчі перешкоди на шляху до інтеграції української промисловості з європейськими ринками.

"Ми називаємо 2030 рік, як потенціальну дату вступу (України до ЄС, – ред.). Нещодавно було підписано "зелену" угоду і виробники сталі мають до 2030 року знизити свої викиди на 50%, а до 2050 року – на 95%. І це ставить додаткові вимоги до тієї продукції, яку ми виробляємо. Серед іншого, цікавий аспект цього росту полягає в тому, що перешкоди з’являються з боку законодавства, а не ринку", – зазначив топменеджер Ferrexpo plc.

За його словами, інтеграція українських підприємств до європейських виробничих ланцюжків пришвидшить і сам вступ України до ЄС.

"Що дуже цікаво в динаміці стосунків України з ЄС, то ми бачимо, що ви потрібні ЄС. Ми не можемо забезпечити зелене виробництво металевої продукції без імпорту з України. Я щиро переконаний в тому, що торгівля випереджає політику. Ми маємо явний приклад того, що Європі потрібна торгівля з вами, а політика підтягнеться за цим", – наголосив Нік Байєс.

Він нагадав, що схожий шлях раніше пройшла Ірландія, яка на час вступу до ЄС була однією з найбідніших країн Європи, але євроінтеграційні процеси дозволили їй модернізувати економіку.

"Я ірландець, тому, перш за все, хочу сказати про Ірландію. Є значні паралелі, які можуть бути цікаві для України. Ми вступили до ЄС у 1973 році. Ми були найбіднішою країною в Європі. Над нами домінувала сусідня з нами країна – Велика Британія. Часи були непрості, але вступ до ЄС дав нам можливість стати частиною чогось більшого, модернізуватися. Ми зараз треті у світі по ВВП на душу населення", – додав Нік Байєс.

Читайте також: Інвестиції на $40 мільйонів: Ferrexpo запустила новий склад концентрату на Полтавському ГЗК

Як повідомлялося, перехід європейської металургії на виробництво "зеленої" сталі підвищує попит на високоякісний залізорудний концентрат. За оцінками українських науковців, це вимагає від гірничо-збагачувальних комбінатів України модернізації виробництва, щоб перейти до випуску концентратів з вищим вмістом заліза.

Ferrexpo – єдина компанія з основними активами в Україні, акції якої котируються на основному майданчику Лондонської фондової біржі.

Акціонером українських гірничодобувних комбінатів у Полтавській області є швейцарська Ferrexpo AG, якою володіє публічна британська компанія Ferrexpo Plc (Лондон). Її акціями володіють десятки міноритарних акціонерів по всьому світу, але найбільшим акціонером є український бізнесмен Костянтин Жеваго.

Автор: Михайло Орлюк

Wiki