РЕАЛИСТ

Р

Росія може стояти за випадками «гаванського синдрому» у агентів ФБР та ЦРУ на Кубі, – ЗМІ

Читать на русском

Росія може стояти за випадками «гаванського синдрому» у агентів ФБР та ЦРУ на Кубі, – ЗМІ

Росія може стояти за випадками « гаванського синдрому» у агентів ФБР та ЦРУ на Кубі, – ЗМІ

Журналісти-розслідувачі з 60 Minutes (проект CBS), The Insider і Der Spiegel встановили зв’язок з Росією в "аномальних інцидентах зі здоров’ям", які загадково трапилися з приблизно сотнею американських чиновників з ФБР, ЦРУ, Держдепартаменту на Кубі та інших країнах.

Про це повідомляє CBS.

Провідний американський військовий слідчий підполковник армії у відставці Грег Едгрін, який керував розслідуванням Пентагону щодо "гаванського синдрому", сказав, що в обставинах справи, що вивчаються, "постійно існував зв’язок з Росією".

Він відмовився повідомити деталі, посилаючись на секретність розслідування.

Одна із співрозмовниць журналістів, жертва синдрому, яка досі є агентом ФБР, говорила про розслідування за її участю, в якому фігурує, за даними авторів матеріалу, росіянин Віталій Ковальов. Він відсидів у США 30 місяців за швидкісну їзду і повернувся до РФ у 2022 році, незважаючи на застереження американських спецслужб.

Під час обшуку у нього виявили пристрій, здатний зтирати комп’ютеризовані дані автомобіля, включаючи записи GPS.

Наразі відомо, що Ковальов загинув на війні проти України.

Журналіст The Insider Христо Грозєв припускає, що Ковальов був російським шпигуном. Він вивчав радіоелектроніку у військовому інституті. Після двох років роботи в інституті росіянин раптово став шеф-кухарем у Нью-Йорку.

Адвокат Марк Зейд, який має більше двох десятків клієнтів із симптомами "гаванського синдрому", сказав, що більшість із них "робили щось пов’язане з Росією".

Грозєв вважає, що до подій може бути причетний підрозділ російської розвідки 29155. Він знайшов документ про те, що "офіцер 29155 отримав премію за роботу над "потенційними можливостями нелетальної акустичної зброї".

Також є докази того, що згаданий офіцер міг бути присутнім у Тбілісі, коли американці повідомляли про відповідні інциденти там.

Джерела розповіли "60 хвилин", що розслідування інцидентів було зосереджено проти росіянина Альберта Авер’янова, сина командира частини 29155.

Wiki