РЕАЛИСТ

Р

Україна активно постачає на фронт макети зброї, щоб росія била за хибними цілями – The Telegraph

post-title
Україна активно постачає на фронт макети зброї, щоб росія била за хибними цілями

Україна масово постачає на фронт муляжі зброї, щоб війська росії били за хибними цілями. Попит на підроблену зброю різко зріс, оскільки українські захисники стикаються з посиленням російських ударів та скороченням постачання.

Про це пише британська газета The Telegraph. Як йдеться у статті, оприлюдненій 29 березня, добровольці будують моделі ракетних установок та артилерійських знарядь натуральної величини із підручних матеріалів, щоб змусити противника витрачати боєприпаси на брехливі цілі.

Зокрема, лише одна з груп таких добровольців за останній рік побудувала понад 200 макетів протитанкових керованих ракетних комплексів (ПТРК) "Стугна" та двох 152-мм гаубичних артилерійських гармат Д-20, які були розгорнуті на лінії зіткнення.

На розробку першої імітаційної ракетної установки пішло два місяці, а її вартість становила близько 3-4 тис.₴

З того часу процес виробництва був прискорений до кількох днів, а ціна знижена до 1 тис.₴

Також від військових надійшло замовлення на розробку складніших моделей, у тому числі муляжу ЗРК Patriot. Його розробка коштуватиме приблизно 10 тис. доларів.

Також в Україні створюють фальшиві системи Starlink, якими також б’ють окупанти. Хибні термінали розміщують поблизу зі справжніми, щоб спантеличити розвідку ворога.

Водночас, захисники України зазначають, що фальшива зброя навряд чи стане вирішенням проблеми затримок за допомогою від Заходу.

" Основна ідея цих моделей — виснажити противника і побачити його позицію. Нам потрібна справжня зброя, тому що ми можемо виграти війну тільки зі справжньою зброєю", — кажуть вони.

Ще більше гарячих та ексклюзивних новин – у нашому Telegram-каналі та Facebook !

Wiki