РЕАЛИСТ

Р

РФ готується до першої світової кібервійни, – Ілля Вітюк

РФ готується до першої світової кібервійни, – Ілля Вітюк

РФ готується до першої світової кібервійни, – Ілля Вітюк

На замовлення спецслужб російські виші вчать студентів IT-спеціальностей проводити кібернаступальні операції, у тому числі проти країн НАТО і країн Близького Сходу – держав, з якими потенційно Росія планує чи передбачає можливість воєнних дій.

Про це заявив в інтерв’ю "Укрінформу" начальник Департаменту кібербезпеки СБУ Ілля Вітюк.

«У Росії запущена, як я це називаю, національна кібернаступальна програма. Вони, окрім того, що набирають і розширюють штат хакерських підрозділів у власних спецслужбах, також здійснюють вербувальну і навчальну кампанії. Офіцери ГРУ і ФСБ відряджені у військові вузи, в яких є ІТ-спеціальності, у цивільні політехнічні університети, де вводяться спеціальні кібернаступальні дисципліни для студентів старших курсів. Їх конкретно навчають, яким чином атакувати об’єкти критичної інфраструктури», – зазначив Вітюк.

Вітюк додав, що це стосується не лише України. «(Росіяни – ред.) вивчають специфіку різних країн НАТО, країн Близького Сходу – держав, з якими потенційно Росія планує чи передбачає можливість воєнних дій. Якщо зараз у нас триває перша кібервійна, то Росія паралельно готується і до першої світової кібервійни! Вони дуже серйозно цим займаються», – додав представник СБУ.

За словами Вітюка, на замовлення спецслужб у російських вишах проводяться науково-дослідні і дослідно-конструкторські роботи. Наприклад, яким чином отримати доступ до документів, як атакувати системи життєзабезпечення в тій чи іншій країні, того чи іншого регіону, яке обладнання використовується на системах логістики, і яким чином можна автоматизувати проникнення до якихось систем. У подальшому формуються списки кращих студентів, яких направляють на роботу безпосередньо до спецслужб, наприклад до ГРУ.

Wiki