РЕАЛИСТ

Р

Розвідка Британії: Україна не дає Чорноморському флоту проектувати силу в регіоні

post-title

Супутниковий знімок наслідків ракетного удару по вузлу зв’язку Чорноморського флоту РФ у Севастополі 24 березня 2024 року

Україна продовжує демонструвати успіхи та зменшує здатності Чорноморського флоту проектувати силу в регіоні, повідомляє 29 березня Міністерство оборони Великої Британії з посиланням на дані розвідки.

Британська розвідка вважає, що про це свідчать удари Військово-повітряних сил України по Криму 24 березня 2024 року.

«Однією з цілей був Центр зв’язку Чорноморського флоту, розташований у Севастополі. Аналіз знімків показав, що одна будівля зазнала суттєвих пошкоджень, – йдеться у повідомленні. Внаслідок ударів також були пошкоджені два десантні кораблі «Ропуха», танки і один розвідувальний корабель «Юрій Іванов».

Оборонне відомство Британії зауважує, що через такі удари російські судна, які зазвичай використовують портову інфраструктуру в Севастополі, були змушені передислокуватися в альтернативні портові споруди далі на схід.

Раніше проєкт Радіо Свобода «Схеми» оприлюднив супутникові знімки наслідків ракетного удару по вузлу зв’язку Чорноморського флоту РФ у Севастополі. Супутник Planet Labs зафіксував, що внаслідок ракетних ударів Збройних сил України була уражена одна з будівель по вулиці Рудневій у місті Севастополь.

Раніше у Збройних силах України повідомили, що Сили оборони уразили великі десантні кораблі «Ямал» і «Азов», центр зв’язку та кілька об’єктів інфраструктури Чорноморського флоту РФ.

В окупованому РФ Севастополі пізно ввечері 23 березня було оголошено повітряну тривогу, після чого, за даними кореспондента проєкту Радіо Свобода «Крим.Реалії», в місті було чути щонайменше шість потужних вибухів.

Російська сторона про це влучання не повідомляла. Але підконтрольний Росії голова Севастополя Михайло Развожаєв заявив, що вечірня атака на Севастополь була «наймасовішою за останній час». За його словами, у центрі міста вибито скло, через попадання осколка ракети до будинку на Ялтинській загинув 65-річний севастополець. Крім того, як стверджує Развожаєв, всього від уламків отримали поранення чотири людини.

Починаючи з серпня 2022 року у Криму майже щодня чути звуки вибухів. В інтерв’ю Радіо Свобода в серпні минулого року очільник Головного управління розвідки (ГУР) Міноборони Кирило Буданов заявив про здатність українських сил досягти будь-якої точки окупованого Криму для ураження противника. За його словами, для деокупації Криму є багато різних варіантів, але «без військових, бойових дій це неможливо».

Форум

Wiki