РЕАЛИСТ

Р

В Ізраїлі почалися протести проти уряду

Читать на русском

В Ізраїлі почалися протести проти уряду

В Ізраїлі почалися протести проти уряду

В Ізраїлі розпочалися чотириденні протести з вимогою відставки уряду. Мітингувальники вимагають проведення дострокових виборів.

Про це повідомляє The Times of Israel.

Організатори протесту закликали прем’єр-міністра Беньяміна Нетаньягу та його уряд піти у відставку, Ізраїль – провести дострокові вибори, а керівництво країни – погодиться на угоду щодо звільнення заручників, яка призведе до звільнення 130 бранців, які утримуються в Секторі Газа з того часу, як вони були захоплені.

різне qkxiqdxiqdeihrant

Планується провести чотири дні протестів та зборів у Єрусалимі цього тижня.

Організатори заявили, що в акції взяли участь понад 100 тисяч людей, а засоби масової інформації повідомили, що явка обчислюється десятками тисяч.

У Мережі з’явилися кадри мітингу

100 אלף מפגינים בירושלים.

בחירות עכשיו, את כולם עכשיו.

קרדיט: אמיר גולדשטיין pic.twitter.com/0GR4xNsDnm

— yayafink (יאיא פינק) (@yayafink) 31 березня, 2024

Багато учасників мітингу висловили недовіру до того, що Нетаньягу все ще перебуває при владі і що в країні ще не пройшли вибори через шість місяців після терористичної атаки ХАМАСу.

"Неймовірно, що цю країну, яка була настільки успішною… веде по [цьому] шляху одна людина та її поплічники", – сказав джерелу один із протестувальників.

"Нам потрібні вибори. Уряд не користується довірою суспільства. І вони хочуть ухвалити закон, що дозволяє кожній п’ятій людині уникнути служби в армії", – сказав інший учасник.

За даними поліції, принаймні одного протестувальника було заарештовано.

Протестувальники встановили понад 100 наметів біля Кнесета, щоб ночувати на місці події.

Прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу, відповідаючи на запитання журналістів про можливість виборів, заявив, що такий крок паралізує країну – "у розпал війни, за момент до перемоги" – на строк до восьми місяців.

"Це паралізувало б переговори щодо звільнення наших заручників і поклало б кінець війні до того, як мети буде повністю досягнуто. Першим, хто б вітав це, є ХАМАС, і цим все сказано", – відповів прем’єр.

Wiki