РЕАЛИСТ

Р

ЗМІ: голосування в Палаті представників США щодо допомоги Україні навряд відбудеться раніше середини квітня

post-title

Однак все ще існує логістична можливість того, що Майк Джонсон може схвалити рішення щодо плану допомоги протягом вихідних і прискорити схвалення закону наступного тижня.

Голосування в Палаті представників США щодо допомоги Україні навряд чи відбудеться щонайменше до середини квітня, а, можливо, пізніше, оскільки спікер Майк Джонсон все ще шукає шляхи пом’якшення опозиції з боку республіканців, повідомляє видання Bloomberg з посиланням на представників керівництва партії.

За даними видання, команда Джонсона не поділилася детальним планом щодо пакету допомоги з республіканськими законодавцями і, схоже, не визначилася з тим, на яких поступках він наполягатиме від адміністрації Байдена, що ускладнює для нього завдання зібрати підтримку вчасно до голосування наступного тижня, кажуть партійні чиновники.

Речник Джонсона Тейлор Хоулсі заявив, що обіцянка спікера про швидкі дії не мала на меті встановити конкретний термін, і що Джонсон «вислуховує думки членів партії» щодо плану. Хоулсі відмовився надавати подальшу інформацію про консультації спікера.

Однак, як пише Bloomberg, два представники республіканського керівництва заявили, що все ще існує логістична можливість того, що Джонсон може схвалити рішення щодо плану допомоги протягом вихідних і прискорити схвалення закону наступного тижня. Але такий прискорений графік може призвести до провалу законопроєкту, а також до подальшого протистояння з прихильниками жорсткої лінії Республіканської партії.

В інтерв’ю Fox News спікер Майк Джонсон заявив, що запропонує нововведення до пакету допомоги Україні. За його словами, вони можуть включати перетворення допомоги на позику, яку Україна буде зобов’язана повернути, арешт російських активів як компенсації та скасування рішення адміністрації Байдена про замороження видачі нових ліцензій на експорт скрапленого природного газу.

Згодом адміністрація Байдена у своїй заяві відхилила угоду про надання допомоги Україні, пов’язану зі скасуванням мораторію на видачу ліцензій на експорт скрапленого природного газу.

Сенат США на нічному засіданні 13 лютого підтримав законопроєкт, який передбачає допомогу Україні, Ізраїлю і Тайваню на суму 95 мільярдів доларів, 60 мільярдів із яких призначаються Києву. Проте Палата представників, де більшість мають республіканці, досі не розглянула цей законопроєкт. Значна частина республіканців орієнтується на колишнього президента Дональда Трампа, який критично висловлювався про цей законопроєкт.

Ще у лютому спікер Палати представників Майк Джонсон відкинув схвалений Сенатом законопроєкт, але допускав голосування за «нову пропозицію».

Розподіл допомоги на 60 мільярдів доларів, якого очікує Україна

Форум

Wiki