РЕАЛИСТ

Р

Зібрана в Україні машина для розмінування MV-4 пройшла випробування – уряд

post-title

За даними ДСНС, України потенційно небезпечними через замінування є третина від загальної площі України

На полігоні випробували легку машину розмінування MV-4, зібрану і частково локалізовану в Україні, йдеться у повідомленні пресслужби Кабінету міністрів.

«MV-4 пройшла випробування на трьох типах ґрунтів (пісок, гравій, чорнозем), ділянках із густою рослинністю, а також випробування на живучість – серію підривів близько 600 грамів у тротиловому еквіваленті», – вказано у повідомленні.

Зазначено, що збірку машини здійснює українське підприємство, яке співпрацює із хорватською фірмою-виробником DOK-ING. Також українські фахівці виготовили робочий вал та елементи робочого органу машини.

Після випробувань буде проведена процедура сертифікації.

MV-4 – легка роботизована машина розмінування та знешкодження вибухонебезпечних предметів. MV-4 може витримати вибух протитанкової міни. За годину машина може розмінувати територію площею до 1500 кв.м. Керується пультом дистанційного керування.

Раніше міністр внутрішніх справ Ігор Клименко заявляв, що Україні знадобиться більш ніж десять років, аби розмінувати сільськогосподарські угіддя країни. За його словами, близько 30% території України заміновано.

Ракети, міни та артилерійські снаряди: як сапери НГУ розміновують поля Херсонщини (фоторепортаж)

Ракети, міни та артилерійські снаряди: як сапери НГУ розміновують поля Херсонщини (фоторепортаж)

  • Іван Антипенко

Зведений загін розмінування Національної гвардії України працює на Херсонщині з 10 квітня 2023 року. За цей час сапери обстежили десятки полів сільськогосподарського призначення, дороги уздовж ліній електропередачі і виявили понад 800 вибухонебезпечних предметів.

За даними ООН, від початку повномасштабного вторгнення Росії в лютому 2022 року в Україні 1158 втрат серед цивільного населення – 360 загиблих і 798 поранених – через міни і вибухонебезпечні залишки війни. Навесні 2023 року кількість таких втрат різко зросла, особливо це торкнулося фермерів, які працюють на землі.

Форум

Wiki