РЕАЛИСТ

Р

ISW: Сили оборони не дозволяють ворогу досягти значних успіхів на фронті, але затримки західної допомоги можуть змінити ситуацію

Читать на русском Read in English

ISW: Сили оборони не дозволяють ворогу досягти значних успіхів на фронті, але затримки західної допомоги можуть змінити ситуацію

ISW: Сили оборони не дозволяють ворогу досягти значних успіхів на фронті, але затримки західної допомоги можуть змінити ситуацію

Нині Україна не дозволяє російським військам досягти значних тактичних успіхів на всій лінії фронту. Однак тривалі затримки в допомозі США у сфері безпеки, ймовірно, збільшать загрозу оперативного успіху РФ, зокрема нелінійним і, можливо, показниковим чином.

На це вказали аналітики Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War, ISW). Вони наполягають на тому, що прибуття достатньої та регулярної військової допомоги Силам оборони значно звузить наступальні можливості ворога та допоможе підготуватися до звільнення більшої території.

Президент України Володимир Зеленський заявив в інтерв’ю CBS News, оприлюдненому 28 березня, що українським силам вдалося стримати наступ армії Росії взимку 2023-2024 років і вони стабілізували оперативну ситуацію.

Аналітики наголосили, що ЗСУ уповільнили темпи просування російських військ на захід від Авдіївки після захоплення ворогом населеного пункту 17 лютого, а окупанти досягли лише поступових, незначних тактичних успіхів на інших ділянках фронту.

"Однак Зеленський заявив, що українські сили не готові захищатися від ще одного великого російського наступу, який очікується у травні або червні 2024 року", – зазначили в ISW.

ЗСУ не дозволяють ворогу досягти значних успіхів на фронті, але затримки західної допомоги можуть змінити ситуацію – ISW qkxiqdxiqdeihrant

На думку експертів, війська РФ, ймовірно, продовжать підтримувати темпи своїх наступальних операцій до кінця весни 2024 року, незважаючи на складні погодні й ландшафтні умови, щоб скористатися нестачею української техніки до прибуття очікуваної обмеженої допомоги з боку Заходу.

Російські сили також, ймовірно, прагнуть змусити Україну витрачати матеріальні засоби, які вона могла б інакше накопичити для оборонних зусиль цього літа та можливих контрнаступальних операцій пізніше у 2024 чи 2025 році.

"Повсюдний дефіцит, можливо, змушує Україну віддавати пріоритет обмеженим ресурсам критично важливим секторам фронту, збільшуючи ризик прориву ЗС РФ в інших, менш забезпечених секторах і роблячи лінію фронту загалом крихкішою, ніж здається, незважаючи на нинішні порівняно повільні темпи російського наступу", – припустили в ISW.

За оцінками Інституту вивчення війни, російські війська захопили 505 кв. км української території з моменту початку наступальних операцій у жовтні 2023 року. А в період із 1 січня по 28 березня 2024 року окупанти захопили майже на 100 кв. км території більше, ніж за останні три місяці 2023 року.

"Такі темпи просування можуть бути пов’язані з поєднанням нестачі української техніки та сприятливіших погодних умов узимку, ніж восени. Однак це незначне збільшення темпів російського наступу не відображає загрози оперативного успіху РФ на тлі затримок, що продовжуються, з американською допомогою Україні в сфері безпеки", – підкреслили аналітики.

ЗСУ не дозволяють ворогу досягти значних успіхів на фронті, але затримки західної допомоги можуть змінити ситуацію – ISW

За їхніми словами, обмеження у матеріальному забезпеченні обмежують і можливості українських сил проводити ефективні оборонні операції, а також пропонують ЗС РФ гнучкість у проведенні наступальних операцій, що може призвести до ускладнення й нелінійності можливостей для них досягти оперативних значних успіхів у майбутньому. Можливості використання таких "уразливостей" України розширюватимуться у міру збереження нестачі матеріальних засобів та в міру того, як Україна продовжує "вирішувати проблеми з набором військовослужбовців".

"Прибуття достатньої та регулярної західної допомоги в галузі безпеки та вирішення українських проблем з людськими ресурсами звузять ці можливості для російських сил і нададуть ЗСУ можливість завадити ворогу досягти навіть незначних тактичних успіхів, погіршити російські наступальні можливості та підготуватися для майбутніх контрнаступальних операцій зі звільнення більшої території України", – підсумував ISW.

Wiki