РЕАЛИСТ

Р

ЗС РФ змінила схему ударів по інфраструктурі України: у ISW назвали нові цілі

Читать на русском

ЗС РФ змінила схему ударів по інфраструктурі України: у ISW назвали нові цілі

ЗС РФ змінила схему ударів по інфраструктурі України: у ISW назвали нові цілі

Росія націлює удари на українські ГЕС.

Росія розширила набір цілей для атак по критично важливій інфраструктурі України, посиливши удари по гідроелектростанціях, йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни.

Так, під час ударів 28-29 березня російські війська обстріляли Канівську та Дністровську ГЕС у Черкаській та Чернівецькій областях. Також українські чиновники повідомили, що російські удари були спрямовані по невизначеній критичній інфраструктурі в Івано-Франківській та Дніпропетровській областях, а російські воєнкори стверджували, що російські війська завдали ударів по Криворізькій ТЕС і Середньодніпровській ГЕС у Дніпропетровській області. Крім того, російські удари 22 березня суттєво пошкодили Дніпровську гідроелектростанцію (ТГЕС) у Запоріжжі, і об’єкт, ймовірно, деякий час не працюватиме.

Як нагадують аналітики, раніше ISW оцінювало, що російські удари по українських енергетичних об’єктах можуть бути спрямовані на погіршення оборонно-промислового потенціалу України та що російські війська, ймовірно, намагаються використати нестачу українських ракет протиповітряної оборони в новій спробі зруйнувати енергомережу України.

"Нова схема Росії з ураження українських дамб і гідроелектростанцій є значним переломом і ескалацією кампанії ударів Росії по Україні. Російські війська раніше не завдавали тривалих ракетних ударів по українських дамбах і гідроелектростанціях", — підкреслюють аналітики.

Wiki