РЕАЛИСТ

Р

Росія: після нападу в Підмосков’ї суди в Петербурзі депортували понад 400 мігрантів за тиждень

post-title

Російська поліція перевіряє перехожого біля концертної зали «Октябрьскій», 27 березня 2024 року

Протягом тижня, що минає, суди в Санкт-Петербурзі постановили депортувати 418 іноземних громадян, ще 48 повинні виїхати за власним бажанням – про це заявила повідомила голова пресслужби міських судів Дар’я Лєбєдєва 30 березня.

Іноземців затримали у другому за величиною місті Росії під час масштабних обшуків транспортних засобів на головних магістралях. Перевірки трудових мігрантів тривають і в інших містах.

Водночас заступник голови Міністерства праці, міграції та зайнятості Таджикистану Шахноза Нодірі заявила сьогодні ж, що відомство отримало «багато дзвінків» від людей, які «хочуть виїхати» з Росії.

Безробіття в Росії наразі на рекордно низькому рівні – 2,9%, оскільки Кремль вербує сотні тисяч людей для своєї війни в Україні.

Експерти вважають, що ускладнення ситуації на російському ринку праці підвищує інфляцію, загрожуючи економічній стабільності країни.

Увечері 22 березня кілька осіб у камуфляжній формі в концертному залі стали стріляти з автоматів та підпалили будівлю. Внаслідок нападу загинули 143 людини.

23 березня Слідчий комітет РФ повідомив, що «спецслужби та правоохоронні органи у Брянській області, неподалік кордону з Україною затримали чотирьох підозрюваних з-поміж осіб, які вчинили теракт у концертній залі «Крокус Сіті Хол».

ФСБ заявила, що нібито особи, які брали участь у теракті, «планували перейти російсько-український кордон» та «мали контакти на українській стороні». Згодом цю версію підтримав і президент РФ Володимир Путін.

У Міністерстві закордонних справ «категорично» відкинули звинувачення від російських офіційних осіб у начебто «причетності» України.

Слідчий комітет Росії 28 березня заявив, що слідство виявило звʼязок підозрюваних у теракті в підмосковному концертному залі «Крокус Сіті Хол» із «українськими націоналістами».

За числом жертв (143) напад на «Крокус Сіті Хол» є одним із найбільших терактів в історії Росії, більше жертв було лише при нападі на школу в Беслані у 2004 році.

Форум

Wiki