РЕАЛИСТ

Р

Директор НАБУ Семен Кривонос був підсудним у кримінальний справі про підкуп виборців (РІШЕННЯ СУДУ)

1

Директор Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) Семен Кривонос був обвинувачений у вчинені злочину передбаченому ч.3 ст.157 КК України — перешкоджання вільному здійсненню громадянином свого виборчого права поєднані з підкупом і обманом вчинені за попередньою змовою групою осіб. Про це свідчить постанова Голосіївського районного суду м. Києва від 25 червня 2009 року, яка опинилась в розпорядженні видання «Дорожній контроль».

Згідно тексту рішення суду, Кривонос С.Ю. разом з іншими учасниками злочину отримував десятки тисяч гривень для підкупу виборців — передавав гроші в обмін на згоду людей голосувати на виборах за «Блок Юлії Тимошенко». Суд визнав, що Кривонос дійсно вчинив злочин, систематично передавав гроші для підкупу виборців, але звільнив його від покарання згідно Закону України від 12.12.08р. “Про амністію”.

Суд звільнив Кривоноса від кримінального покарання на підставі того, що в нього на утриманні перебував малолітній хлопчик 2008 року народження. Цікаво, що в біографії Семена Кривоноса вказано, що в нього дві дочки, про сина 2008 року народження не вказано. Як стало відомо виданню «Дорожній контроль» з власних джерел, Кривонос спеціально взяв на утримання малолітню дитину, щоб отримати можливість звільнитись від покарання на підставі Закону «Про амністію».

6 березня 2023 року Семен Кривонос був призначений директором НАБУ.

КОПІЯ ПОСТАНОВИ СУДУ:

Семен Кривонос суд

Семен Кривонос суд

Семен Кривонос суд

Семен Кривонос суд

ВИТЯГ З ТЕКСТУ РІШЕННЯ СУДУ:

Підсудний Кривонос С.Ю. обвинувачується в тому, що він, діючи за попередньою змовою групою осіб з Жмудом О.М., справа відносно якого закрита постановою суду від. 12.02.2009 р., та не встановленими в ході досудового слідства особами, матеріали відносно яких виділені в окреме провадження, вчинив злочин проти виборчих прав і свобод громадянина при наступних обставинах.

Приблизно у квітні 2008 року, у не встановленому в ході досудового слідства місці Кривонос СЮ. та Жмудом О.М., справа відносно якого закрита постановою суду від. 12.02.2009 р., порушуючи вимоги ч. 1 ст. 50 Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради, Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів», якою передбачено коло осіб які мають право здійснювати передвиборну агітацію, не являючись представниками партій (блоків) чи довіреною особою кандидатів на посаду Київського міського голови, з корисливого мотивів вступили у злочинну змову з невстановленими особами, з метою проведення незаконної передвиборчої агітації на виборах до Київської міської ради на користь блоку політичних партій «Блок Юлії Тимошенко» та перешкодити громадянам вільно реалізовувати свої виборчі права, шляхом підкупу виборців.

При цьому, невстановлені особи, для реалізації спільного злочинного плану, в порушення вимог ч.4 ст.56 Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради, Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів», якою забороняється проводити передвиборну агітацію, що супроводжується наданням виборцям грошей, з метою підкупу виборців — мешканців студентських гуртожитків Київського національного лінгвістичного університету та Київського національного університету ім. Т.Шевченка, надали Кривоносу СЮ. та особі, відносно якої справа виділена в окреме провадження для підкупу виборців кошти у сумі 90000 гривень та бланки заяв про зарахування добровільним агітатором від «БЮТ».

Кривонос СЮ. та Жмуд О.М., справа відносно якого закрита постановою суду від 12.02.2009 р., діючи умисно, за попередньою змовою групою осіб з невстановленими в ході досудового слідства особами, з метою вчинення підкупу виборців — мешканців студентських гуртожитків, що розташовані по вул. Красилівській 8/4, Красилівській, 6, Ломоносова, 37, та Феодосійській, 8/13 у м. Києві, приблизно в квітні 2008 року, у вечірній час, поблизу зазначених гуртожитків зустрілись з студентами Київського національного лінгвістичного університету та Київського національного університету ім. Т.Шевченка Якубенком Б.В., Французовою К.С, Антончиком О.О., Ратушняком Г.С, Шахматенком І.Г., Коразією Б.Б., Вішталом Ю.С, Гороховим Р.І. і Ліхванчуком І.О.

Не будучи уповноваженими особами від блоку політичних партій «Блок Юлії Тимошенко» для здійснення передвиборчої агітації, запропонували останнім за матеріальну винагороду проголосувати на виборах до Київської міської ради за блок політичних партій «Блок Юлії Тимошенко», а також підшукати інших мешканців гуртожитків, які бажають за матеріальну винагороду віддати свій голос на виборах до Київської міської ради за блок політичних партій «Блок Юлії Тимошенко».

При цьому, для створення уяви законності свої дій перед зазначеними студентами, а також у студенів гуртожитків щодо законності дій Якубенка Б.В., Французової К.С, Антончика О.О., Ратушняка Г.С, Шахматенка І.Г., Коразїї Б.Б., Віштала Ю.С, Горохова Р.І. і Ліхванчука І.О., Кривонос СЮ. і Жмуд О.М. діючи за попередньою змовою групою осіб разом з невстановленими особами, надали Якубенку Б.В., Французовій К.С, Антончику О.О., Ратушняку Г.С, Шахматенку І.Г., Коразії Б.Б., Вішталу Ю.С, Горохову Р.І. і Ліхванчуку І.О. бланки заяв про зарахування добровільним агітатором від «БЮТ», до яких студенти, які погодились за матеріальну винагороду у розмірі 200 гривень проголосувати на виборах до

Київської міської ради за блок політичних партій «Блок Юлії Тимошенко», повинні записувати свої анкетні дані і поставити свій підпис.

Після цього, Якубенко Б.В., Французова К.С, Антончик О.О., Ратушняк Г.С, Шахматенко І.Г., Коразія Б.Б., Віштал Ю.С, Горохов Р.І. і Ліхванчук І.О., на протязі квітня-травня 2008 року, виконуючи вказівку Кривоноса СЮ. і Жмуда О.Ю., справа відносно якого закрита постановою суду від 12.02.2009 р. пропонували студентам — мешканцям гуртожитків Київського національного лінгвістичного університету та Київського національного університету ім. Т.Шевченка, що розташовані по вул. Красилівській 8/4, Красилівській, 6, Ломоносова, 37, Ломоносова, 51, та Феодосійській, 8/13 у м.Києві Зілюкіній М.О., Іваницькому О.В., Льодіну І.В., Панасюку О.Г., Пропольській О.В., Максимчук Т.Ю., Рог Т.В., Шаповаловій Я.В., Сахно А.В., Дарморіс Н.М., Литвиненко В.В., Мелешко О.В., Вороні Т.Л., Комарович А.І., Палівановій С, Пісоцькій І.В., Комар Т. і Левицькій О. проголосувати на виборах до Київської міської ради за блок політичних партій «Блок Юлії Тимошенко» і одержати за це матеріальну винагороду у розмірі 200 гривень. При цьому, пропонували останнім, заповнити бланки заяв про їх зарахування добровільними агітаторами від «БЮТ».

22 травня 2008 року, Кривонос СЮ. діючи за попередньою змовою групою осіб з Жмудом О.М., справа відносно якого закрита постановою суду від 12.02.2009 р. та невстановленими в ході досудового слідства особами, з метою доведення свого злочинного умислу спрямованого на вчинення перешкоджання здійсненню виборчого права поєднаного з підкупом виборців, у вечірній час, перебуваючи в автомобілі «Мітсубіші Лансер» поруч з гуртожитком Київського національного університету ім. Т.Шевченка, що розташований по вулиці Ломоносова, 37 у м. Києві, передав Французовій К.С. кошти у сумі 15000 гривень, які остання повинна була роздати 26 травня 2008 року, студентам, які на виборах до Київської міської ради проголосували за блок політичних партій «Блок Юлії Тимошенко».

23 травня 2008 року, приблизно в 17-18 годин, Кривонос СЮ. діючи за попередньою змовою групою осіб з Жмудом О.М., справа відносно якого закрита постановою суду від. 12.02.2009 р. та невстановленими в ході досудового слідства особами, з метою доведення свого злочинного умислу спрямованого на вчинення перешкоджання здійсненню виборчого права поєднаного з підкупом виборців, у вечірній час, перебуваючи в автомобілі «Мітсубіші Лансер» поруч з Славянським університетом, що розташований по вул. Стельмаха у м.Києві, передав Якубенку Б.В. кошти у сумі 75000 гривень, які останній повинен був роздати 26 травня 2008 року студентам, які на виборах до Київської міської ради проголосували за блок політичних партій «Блок Юлії Тимошенко».

Описаними умисними і протиправними діями Кривоноса С.Ю., Жмуда О.М., справа відносно якого закрита постановою суду від. 12.02.2009 р. та невстановлених досудовим слідством осіб, було порушено ст. 38 Конституції України, яка передбачає право громадян брати участь в управлінні державними справами, у всеукраїнському та місцевих референдумах, вільно обирати і бути обраними до органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

Таким чином, Кривонос Семен Юрійович, своїми умисними діями, що виразились в перешкоджанні вільному здійсненню громадянином свого виборчого права, поєднаного з підкупом, вчинене за попередньою змовою групою осіб, вчинив злочин передбачений ч.З ст.157 КК України.

До початку судового слідства підсудний заявив клопотання про застосування до нього акту амністії — ст. 1 п „в” Закону України від 12.12.08р. “Про амністію”, посилаючись на те, що він має на утриманні неповнолітню дитину — Хоменко Максима Семеновича, 2008 року народження.

Заслухавши думку прокурора, який не заперечував проти заявленого клопотання, суд надходить до висновку про те, що підсудний Кривонос С.Ю. підлягає звільненню від кримінальної відповідальності за вчинення злочину, оскільки: санкція ч. З ст. 157 КК України передбачає покарання у виді позбавлення волі до п’яти років; має на утриманні неповнолітню дитину, 04.05.2008 року народження; згідно довідки Голосїївської РДА Кривонос С.Ю. не позбавлявся батьківських прав відносно свого сина — Хоменко М.С.; перешкод для застосування акту амністії судом не встановлено; сам підсудний не заперечує проти застосування стосовно нього амністії.

ПОСТАНОВИВ:

Кривоноса Семена Юрійовича звільнити від кримінальної відповідальності за ч. З ст. 157 КК України в зв’язку з застосуванням до нього ст. 1 п „в” Закону України від 12.12.08 р. “Про амністію”.

Кримінальну справу по обвинуваченню Кривоноса С.Ю. у вчиненні злочину, передбаченого ч. З ст. 157 КК України — закрити.

ВИТЯГ З БІОГРАФІЇ КРИВОНОСА:

Семен Кривонос НАБУ

Дорожній контроль

Wiki